FinGears

Určite ste počuli o hračke fidget spinner, kto predsa nie. Je to antistresová hračka s kovovým ložiskom v strede. Pomáha ľudom s rôznymi chorobami ako ADHD, autizmus či úzkosť. V roku 2017 sa táto hračka dostala do rúk takmer každého dieťaťa, často aj dospelého.

V dnešnej dobe, v roku 2020, sa na trhu objavuje nová hračka ako potenciálny trend medzi mladými. Ak ste obľubovali nápad tejto zábavky, a iných ďalších ako antistresová kocka (fidget cube), click clack alebo farebná pružina, pripravte sa na novú freestyle hračku – FinGears. Ak neviete o čo ide, nemajte strach. Na trh táto hračka prišla pomerne nedávno, približne pred 9 mesiacmi a odvtedy sa po celom svete začala používať. Na svoj najväčší boom možno ešte len čaká, no má vysoký potenciál stať sa ešte obľúbenejšou než fidget spinnery!

Čo to v skratke je?

V stručnosti táto hračka obsahuje tri krúžky, prstene, kolieska, ako len chcete. Tie sa roztáčajú na prstoch a každý krúžok má bližšie k stredu ešte jeden menší krúžok ktorý sa taktiež dokáže roztočiť. Vonkajšie kolieska sú magnetické po ich obvode. Tento magnetický obvod v strede je zvyčajne čierny, po stranách su tieto krúžky farebné. Jeden prsteň váži cca 10 gramov.

Freestyling s FinGears

Fidget spinnery sú oproti FinGears nemotorné, čo sa týka robenia trikov. FinGears sú v tomto smere oveľa lepšie. Vďaka ich možnosti spojenia a rozpojenia magnetmi sa s nimi dajú robiť hocijaké ‘freestyle’ kúsky. Ľudia už od ich objavenia začali vytvárať triky a je jasné, že ešte kopa zaujímavých a ‘cool’ trikov ešte nebolo vymyslených. Triky sa dajú robiť aj z viac než 3 prsteňov, z 4 aj 5, to znamená viac možností vo vytváraní trikov.

Zo začiatku bude možno zložité sa naučiť základné pohyby, no dajte tomu čas a určite sa to podarí! FinGears má špecifickú stavbu a preto budú nové triky náročnejšie, ale za to komplexnejšie a jedinečné. Najčastejšie krúžky sú nasadené na palci a ukazováku, s tretím sa robí trik alebo na ukazováku a prstenníku alebo jeden na akomkoľvek prste, často je to ukazovák a prstenník, a triky sa robia s dvomi ktoré sú magneticky spojené ku jednému. Na internete si môžete nájsť, ako sa robia rôzne triky s FinGears. Veľa takýchto návodov a videí s trikmi je na YouTube.

Pomáha proti stresu

Podobne ako fidget spinner, aj FinGears má potenciál byť antistresová hračka. Namiesto toho aby sa myseľ sústreďovala v stresových časoch iba na to negatívne, s FinGears sa bude mozog koncentrovať na možnosti trikov, preto je možné že pomôže ľudom s ADHD alebo úzkosťami aby sa sústredili na hranie sa s touto zábavkou než aby mysleli na niečo nepotrebné. Zároveň sa vaše ratolesti môžu navzájom zabaváť s FinGears, vymieňať si svoje krúžky, spolu sa učiť triky a zdokonalovať sa! Hračka je ideálna aj pre dospelých pracujúcich keď sa kvôli práci cítia unavene. Zahráte sa s tým na pár minút, rozptýli vás to od práce a zabaví vďaka svojej konštrukcii a nápaditosti.

Článok aktualizovaný 2020